Misyjna Majówka Młodych zgromadziła 14 maja br. w kościele Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy ludzi w różnym wieku, którym głęboko leży na sercu problematyka misji i misyjność Kościoła. Modlitwa rozpoczęła się Mszą świętą w intencji misji. Młodzież w oryginalnych i charakterystycznych dla poszczególnych kontynentów strojach tworzyła asystę liturgiczną. Najwięcej emocji wzbudziła procesja z darami ofiarnymi. W rytm murzyńskich melodii wśród oklasków i tańca, młodzież ofiarowała prócz przygotowanych darów, swoje serca przepełnione miłością do Pana Jezusa.
Po Mszy świętej, przed Najświętszym Sakramentem, zgromadzeni przedstawili w modlitwie problemy poszczególnych krajów misyjnych i ich mieszkańców odmawiając Misyjną Litanię Loretańską. Dopełnieniem była konferencja - świadectwo pracy misyjnej - przygotowana i wygłoszona przez siostrę Wiesławę. Wszyscy z zapartym tchem wsłuchiwali się w barwną opowieść o bolesnych momentach życia ruandyjskich dzieci. Dlatego też później modlono się w tych intencjach misyjnym różańcem. Rozważania poszczególnych tajemnic zostały przygotowane przez Siostry Służki z Sandomierza, natomiast modlitwę w różnych językach, specyficznych dla poszczególnych kontynentów, prowadziła młodzież z Oazy i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz z Legionu Maryi.
Po części modlitewnej nastąpiła część bardziej "rozrywkowa". W blasku płomieni pięciu kontynentalnych ognisk, rozpalonych wokół świątyni zgromadziła się młodzież i dorośli, którzy w skupieniu wsłuchiwali się i wpatrywali w krótkie przedstawienie misyjne o promocji i zwycięstwie dobra, przygotowane przez Siostry Nowicjuszki z Sandomierza. Przeprowadzono również quizy i konkursy wiedzy misyjnej, dotyczące poszczególnych kontynentów i krajów. Spotkaniu towarzyszyła wystawa misyjna zorganizowana przez siostrę Wiesławę, która zgromadziła wiele zdjęć i wytworów tamtejszej kultury.
Organizatorami byli duszpasterze z parafii Matki Bożej Różańcowej: ks. Jacek Staszak i ks. Marian Bolesta oraz zaproszone do współpracy s. Wiesława Szewczyk - misjonarka, która pracowała w Ruandzie i Kamerunie oraz jej współsiostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Sandomierzu.
Ks. Marian Bolesta (e-mail)